45 pomysłów na prezenty komunijne (cz. III)

Trzecia część posta pełnego inspiracji na prezent z okazji komunii. Tym razem chcę Wam zaprezentować rzeczy, które mają pomóc w rozwijaniu pasji dzieci i edukacji w bardziej kreatywny sposób. 

Nie kupujcie 10 tomów encyklopedii, nie o to chodzi! Prezenty komunijne, które mają służyć edukacji powinny raczej w niekonwencjonalny sposób pomóc dzieciom w odkrywaniu świata na ich sposób i dowiadywania się nowych rzeczy indywidualnie. Nie zrobi tego gruba księga, która przeraża nawet dorosłego swoją ilością stron. 

W przypadku prezentów, które mają pomóc rozwinąć pasje dzieci najważniejsze jest by trafić w ich zainteresowania. Nawet najlepszej klasy sprzęt nie zachęci dziecka by nagle stał się miłośnikiem sportu, jeśli do tej pory w ogóle nie chciał się ruszać. Jednak, jeśli już dziewczynka lubi malować lub chłopiec grać np. w tenisa, wtedy warto pomyśleć o wyższej jakości akcesoriach. Przez fakt posiadania kredek premium lub rakiety firmy, którą grają profesjonaliści dzieci poczują się docenione w tym co robią i tym bardziej będą chciały to kontynuować.

Na komunię mojej kuzynki, która uwielbia rysować, ofiarowałam jej kiedyś zestaw kredek z wyższej półki i polecanych na studiach plastycznych. Wiem, że w danym momencie nie umiała wykorzystać ich potencjału, nawet może nie była do końca świadoma ich wartości… ale po kilku latach podeszła do mnie i podziękowała za nie. Bardzo dużo nimi rysowała! Uwierzcie mi, jakość zauważają nawet najmłodsi.

Prezenty dla dzieci lubiących sport

 1. rower – swego czasu najbardziej popularny prezent. Teraz trochę zszedł na dalszy plan, ale dalej jest często polecany w tym co kupić na komunię. Jeśli chcielibyśmy kupić super jakości rower to musimy się liczyć z kosztem ok 1200 zł. jak te od firmy Kross.
 2. hulajnoga – szczególnie w przypadku chłopców dobrze dowiedzieć się jaką hulajnogę chcieliby dostać, niekoniecznie myślą oni o tradycyjnej. W ich przypadku może im się marzyć wersja wyczynowa. Do takiej warto dokupić też kask. Hulajnoga wyczynowa ze zdjęcia należy do marki Panda. Jeśli chodzi o wersje bardziej tradycyjne to  jednym z polecanych producentów hulajnóg jest Milly Mally.
 3. hulajnoga elektryczna – to już inna bajka niż powyżej, a ceny potrafią być podobne do dobrej jakości roweru. Choć ostatnio często wybierane są na prezent to przy wyborze modelu dla dziecka trzeba dobrze się zastanowić! Głównym problemem może tu być możliwa do osiągnięcia prędkość, w wersjach tych również dla dorosłych można nawet jechać 25 km/h. To dużo jeśli chodzi o dziecko i podwórkowe chodniki. Wersja dla dzieci taka jak od firmy Ninebot by Segway, osiąga np. tylko 14 -16 km/h.
 4. deskorolka elektryczna – współcześnie dzieci mają już wszystko tzn. rower, hulajnogi rolki. Co można wymyślić jeszcze? Elektryczną deskorolkę! Taka jak od firmy OiO świeci się i ma nawet wbudowany głośnik! Czad szczególnie dla dorastających chłopców.
 5. wrotki elektryczne – koszt wrotek RAZOR Turbo Jetts wynosi ok. 500 zł. Przeznaczone są zarówno dla dzieci i dorosłych, więc jest to prezent, z którego szybko dziecko nie wyrośnie.
 6. rolki – zaraz po rowerze i hulajnodze główne akcesorium sportowe dzieci 🙂 Dobrze jest wybrać model z regulacją rozmiaru oraz wymienna opcją podwozi, tak aby dziecko miało do wyboru również łyżwy czy nawet wrotki. Na zdjęciu łyżworolki 2w1 od WORKER Pinkola.

Prezenty komunijne, które pomogą w odkrywaniu świata

 1. Mikroskop – pomysł na prezent dla dzieci, które są ciekawe świata przyrody, zwierząt i roślin. Model taki jak np. Omegon Mikroskop VisioStar (40x-400x) należy już do kategorii lepszego sprzętu (nie jest zabawką!). Stworzony z myślą o rodzinach, które wspólnie mogą poznawać świat. Dodatkowo dla ucznia będzie narzędziem, które wzbogaci jego późniejszą naukę na lekcjach przyrody. 
 2. Zestaw preparatów mikroskopowych –  kupując dziecku mikroskop warto pomyśleć również o dokupieniu zestawu gotowych już próbek do obserwacji (szczególnie na początku, gdy dziecko samodzielnie nie będzie potrafiło jeszcze przygotować własnych obiektów do obserwacji, taki zestaw ułatwi mu jego początki w domowych doświadczeniach naukowych). Na rynku można znaleźć preparaty z zakresu botaniki, anatomii człowieka oraz zoologii.
 3. teleskop – przy okazji zakupu takiego sprzętu jak teleskop naprawdę warto zainwestować min. ok. 800 zł, w innym przypadku urządzenie może się znudzić bardzo szybko. By nie popełnić tego błędu po prostu szukając teleskopu zwracajcie uwagę czy służy on do oglądania czegoś poza księżycem. Przybliżenie sprzętu takiego jak np. Skywatcher Teleskop AC 70/900 Capricorn EQ-1, który nie należy wcale do drogich (ok. 800 zł), pozwala już na dokładną obserwację kraterów na księżycu zależnych od jego faz, a także szczegółów dużych planet: Jowisza czy Saturna oraz bliskiego Marsa. Plusem teleskopu dla dzieci powinna też być jego lekka konstrukcja oraz kompatybilność, by móc zabrać go na jakąś nocną wycieczkę za miasto.
 4. lornetka – dzieci, które często wyjeżdżają z rodzicami na wycieczki, szczególnie te bliskie natury, mogą naprawdę ucieszyć się z takiego prezentu. Dobra lornetka pozwoli na dostrzeżenie ciekawych zjawisk, których by nie zauważyły gołym okiem. Za przykład lornetki, która sprawdzi się również u młodszych osób będzie Omegon Lornetka Talron HD (10×26) Jest mała, poręczna, a także wodoodporna, co przy “wypadkowych talentach” dzieci jest wielkim atutem.

Prezenty komunijne rozwijające wyobraźnię

 1. długopis 3d – bardzo ciekawy gadżet, który rozwija wyobraźnie. Działa trochę jak drukarka 3d, pozwala na przekładanie obrazów, w tym wypadku rysunków dzieci w przestrzenne obiekty. Czytając opinie w internecie najczęściej polecane są dwie marki: Polaroid Plus oraz 3DOODLER Create Plus. Decydując się na taki prezent warto zwrócić uwagę by dokupić dodatkowe wkłady służące do “przestrzennego rysowania”.
 2. tablet graficzny – narzędzie dla młodych osób, które lubią rysować. Dzięki takiemu narzędziu otrzymujemy możliwość tworzenia grafiki cyfrowej oraz korzystania z różnych technik artystycznych przy użyciu tylko jednego rysika. Klasyczny tablet graficzny można już kupić za mniej niż 300 zł, jednak musimy wiedzieć, że nie ma on ekranu. To co rysujemy widzimy jedynie na ekranie komputera, nie na urządzeniu. Jak można przeczytać w internecie dla początkujących rysowników jest to wystarczające, jednak bez wątpienia o wiele wygodniejsza jest opcja tabletów z ekranem LCD (ich cena rozpoczyna się od ok. 1000 zł.). Polecanymi firmami dla tabletów graficznych są Huion oraz Wacom.
 3. rysik do zwykłego tableta – jeśli wiemy, że dziecko posiada dobrej jakości tablet (najlepiej ipad pro) i lubi rysować, to taki prezent może spokojnie zastąpić kupno tabletu graficznego. Razem z programem do grafiki komputerowej, który na tablet wcale nie jest drogie, będzie świetnym rozwiązaniem. Najbardziej polecanym rysikiem wśród grafików jest Apple Pencil (kompatybilny oczywiście tylko z produktami firmy Apple).

Prezenty komunijne rozwijające pasje dzieci

Zastanów się czym dziecko interesuje się na co dzień, co robi, na jakie zajęcia chodzi… Może czegoś mu brakuje?

 1. profesjonalny zestaw artystyczny  – może zawierać same kredki, ale też istnieje możliwość kupna takiego z pełnym wyposażeniem w różne artystyczne akcesoria i przybory np. razem z ołówkami do szkicowania, węglami czy nawet pastelami. Wszystko zależy od tego ile zamierzamy przeznaczyć na to pieniędzy. Przy wyborze takiego zestawu starajmy się wybrać produkt skierowany do profesjonalistów, nie do dzieci (dobrze jest szukać zestawu w sklepach dla plastyków). Uwierzcie mi, kredka kredce nie równa! Dla przykładu: 36 kredek akwarelowych od firmy Faber Castel kosztuje ok. 300 zł.
 2. instrument np. gitara elektryczna czy keyboard – jeśli tylko dziecko uczęszcza już na jakieś zajęcia w szkole muzycznej lub uczy się grać w domu, warto zapytać się czy ma odpowiedni instrument na swój własny użytek. Często jest to wydatek ok. 1000 zł, dlatego dziecko może jeszcze nie posiadać swojego instrumentu dobrej jakości.
 3. strój sportowy – nie jest to wcale mały wydatek… Oczywiście wszystko zależy od dyscypliny sportowej, ale np. weźmy pod uwagę jazdę konną – sam kask kosztuje już ok. 150 zł. Jeśli wiesz, że dziecko uprawia jakiś sport zapytaj czy ma wszystkie potrzebne akcesoria. Do tej pory dziecko mogło niektóre rzeczy wypożyczać.
 4. potrzebne akcesoria sportowe – wszystko zależy od tego jaki sport uprawia dziecko. Dowiedz się czego może mu brakować, mogą to być rakiety tenisowe, kij do hokeja na trawie czy nawet łuk. Rodzice naprawdę mają dużo bieżących wydatków i nie zawsze mogą kupić potrzebne akcesoria wysokiej jakości.

Czy widzieliście poprzednie części artykułu z 45 pomysłami na prezenty komunijne? Jeśli nie to zajrzyjcie do części I z bardziej tradycyjnymi pomysłami oraz do części II z pomysłami z elektroniki.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.