Filmowe prezenty dla zakochanych

W sytuacji gdy sami nie mamy pomysłu jak okazać drugiej osobie miłość, najlepszym na to sposobem może być posłużenie się czymś co zrobił już ktoś inny. Nie chodzi mi tu wcale o sąsiada czy znajomego, ale o bohatera filmowego, którego bardzo lubimy.

Jeśli bliska Ci osoba uwielbia, któryś z filmów z poniższej listy, to skorzystaj z pomysłów ich bohaterów na okazanie uczucia. Tego typu prezenty dla zakochanych są pamiętane najdłużej.

15 filmów, w których znajdziemy prezenty dla zakochanych

Film Notting Hill i obraz „Panna Młoda” Marca Chagalla. Pamiętacie scenę już z końca filmu, gdy Julia Roberts ofiarowała obraz Chagalla Hugh Grantowi? Powiedziała wtedy takie piękne słowa, że jest tylko zwykłą dziewczyną, która prosi chłopaka by ją kochał. On głupi, oczywiście wtedy odrzucił jej uczucia chyba tylko po to by wziąć udział w niezapomnianej konferencji prasowej jako dziennikarz magazynu „Koń i Pies”.

Film Igraszki Losu i książka “Miłość w czasach zarazy”. Tu nie mamy do czynienia z typowym prezentem kochającej się pary filmowej. Mimo wszystko, właśnie ta książka Marquez’a odegrała w historii Jonathana i Sary niezwykłą rolę. Po wielu trudach, w końcu połączyła ich razem. Na samym początku filmu nasi bohaterzy spotykają się przypadkowo i od razu coś między nimi iskrzy. Sara jednak chce być pewna przeznaczenia i testuje go na wiele sposobów. Ostatecznie tym co ma zadecydować o połączeniu ich losów jest puszczony w obieg banknot oraz wspomniana książka z ich numerami telefonów.

Film Władca Pierścieni i Naszyjnik Gwiazdy Wieczornej. Aragorn, król Gondoru, otrzymał ten naszyjnik od swojej ukochanej elfki Arweny na wzgórzach Cerin Amroth, jako symbol ich wiecznej miłości. Miał on go chronić przed niebezpieczeństwem.

Naszyjnik-Arweny Władca Pierścieni

Film „Zanim się pojawiłeś” i rajstopy pszczółki. Lou wspomniała kiedyś Willowi o uwielbianych w dzieciństwie żółtych rajstopach w czarne paski. Mężczyzna zapamiętał ten fakt i podarował jej takie same, ale dla dorosłej osoby.

Zanim się pojawiłeś rajstopy

Film “Ja Cię Kocham, a ty śpisz”i Kula śnieżna z Florencją. Główna bohaterka Lucy marzy o podróżach i stemplach w paszporcie. Szczególnym dla niej miejscem, do którego chciałaby się wybrać jest Florencja. W momencie gdy jej związek z Jackiem wydaje się już niemożliwy, bo kolejnego dnia ma wyjść za jego brata, on ofiarowuje jej kulę śnieżną z wymarzonym miastem.

ja cię kocham a ty śpisz prezent od jacka

Film “Ja Cię kocham, a ty śpisz” i lampka globus. Znów ten sam film co powyżej, ale tym razem chodzi o inną postać, a mianowicie ojca Lucy. Na początku filmu dowiadujemy się, że tato głównej bohaterki, otrzymał lampkę globus od swojej zmarłej żony. Opowiadał o niej swojej małej córce jakby dostał od ukochanej cały świat.

Ja Cię kocham a Ty śpisz prezent ojca

Film “Dziennik Bridget Jones” Czerwony pamiętnik. Przez cały film główna bohaterka wypisuje w swoim dzienniku różne głupoty. Przez swoją niewiedzę, również oczernia mężczyznę, w którym na końcu się zakochuje. Przypadkowo odczytuje on wszystkie te niemiłe rzeczy na swój temat. Gdy Bridget myśli, że Darcy postanowił przez to ją zostawić, rusza za nim w pogoń w śniegu i bez spodni. Szczęśliwie okazuje się, że ukochany wcale nie chciał jej zostawić, a kupił jej nowy dziennik dla pisania ich historii od początku.

Dziennik Bridget Jones prezent

Film “Lepiej Późno niż później i słoik pełen czarnych kamyków i jednego białego. Jack Nicholson wcielający się w rolę starego kawalera otrzymuje taki ozdobny słoik na pamiątkę. Zrobiła go filmowa pisarka, grana przez Diane Keaton, która dzięki mężczyźnie przekonała się, że można się jeszcze zakochać na starość. Kamyki to aluzja do charakterów bohaterów i przypomnienie ich wspólnych spacerów po plaży.

Lepiej Późno niż później prezent

Film “Uciekająca Panna Młoda” i buty do biegania. Chyba wszyscy kojarzą ten film i jego bohaterkę graną przez Julię Roberts, która uciekła sprzed ołtarza aż 4 razy. Ostatnim razem uciekła mężczyźnie, którego naprawdę kochała – dziennikarzowi granemu przez Richarda Gere. Żeby naprawić swój błąd i odzyskać miłość mężczyzny sama postanowiła się oświadczyć, a zamiast pierścionka zaręczynowego oddała swoje buty sportowe.

Uciekająca Panna Młoda prezent od Julie

Film animowany “Piękna i Bestia” i magiczne lusterko. Wszyscy znamy! Bella zostaje uwięziona w zamku zaczarowanego w bestię księcia. W końcu zakochują się w sobie i w momencie ich największego szczęścia dziewczyna dowiaduje się o chorobie ojca. Bestia puszcza ją wolno, a przed tym w prezencie daje jej wyjątkowe lusterko, którego magia pozwala zobaczyć wybraną przez siebie osobę. Prawdziwie magicznego lusterka nie uda się kupić, ale takie co wygląda tak samo na pewno znajdzie się na aliexpress 🙂

Film „Pamiętnik” i sztaluga. Jeden z najromantyczniejszych filmów wszechczasów. Ryan Gosling, filmowy Noah, samodzielnie buduje swój wymarzony dom. Mimo upływu lat, w jednym z pokoi, przygotowuje pracownię dla swojej młodzieńczej miłości Ellie, której bardzo długo nie widział. Gdy spotykają się po latach, kobieta trafia do tego pokoju, a tam widzi wszystko co potrzebne jej do rozwijania swej dawnej pasji, w tym sztalugę.

Film „Gwiezdne Wojny i Mroczne Widmo” i fragment japoru. Jeszcze przed tym jak stali się kochankami, mały Anakin rzeźbi pamiątkowy naszyjnik dla bliskiej mu przyjaciółki Padme. W przyszłości ich losy łączą się, zakochują się i biorą potajemny ślub. Dziewczyna naszyjnik ma ze sobą aż do chwili śmierci.

Prezent od Anakina dla Padme

Film Juno i stos pomarańczowych Tic Taców. Filmowa bohaterka Juno zaraz przed wyznaniem miłości Pauliemu Bleekerowi napełnia mu skrzynkę pocztową na listy pomarańczowymi Tic Tacami – jego małą słodką obsesją.

Juno prezent od Juno

Film „Zakochana Złośnica” i gitara elektryczna. Główna bohaterka Kat, nienawidząca całego świata, przekonuje się w końcu tylko do tego jednego chłopaka – Patrika. Niestety, ten szybko zawodzi jej zaufanie, gdyż okazuje się, że spotykał się z nią za pieniądze. Nie udaje się mu wyjaśnić, że chciał zwrócić zarobioną gotówkę, dlatego, w ramach odkupienia win kupuje dziewczynie jej wymarzoną gitarę elektryczną.

Zakochana Złośnica gitara

Film „Masz Wiadomość” i bukiet stokrotek. Przez cały film obserwujemy parę, która zakochuje się w sobie, ale w cyberprzestrzeni. Piszą do siebie maile, ale nie znają swoich imion. W prawdziwym życiu są dla siebie wrogami biznesowymi. Gdy wszystko wychodzi na jaw, ale tylko dla mężczyzny – Joe Foxa, postanawia on zdobyć kobietę również w świecie realnym. Na początek, przychodzi do jej domu w czasie jej choroby i wręcza jej bukiet stokrotek, o którym mówiła mu przy pierwszym spotkaniu.

Masz wiadomość bukiet stokrotek

Prezenty dla zakochanych ściągnięte od bohaterów filmowych. Co o tym myślicie? Czy Wasza druga połówka ucieszyłaby się z któregoś z nich? Napiszcie jeśli pamiętacie też inne filmy, w których zakochani bohaterzy dają sobie coś niezwykłego. Więcej miłosnych propozycji można znaleźć też np. w poście o walentynkowych prezentach dla niej.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.