Pieniądze na prezent z okazji Pierwszej Komunii

Czasami, choćbyśmy nie wiem jak szukali wyjątkowego prezentu komunijnego, najlepszą opcję jaką możemy wybrać jest danie pieniądzy. Jeśli wiemy, że dla dziecka zaplanowane są już inne prezenty materialne - nie musimy przecież na siłę szukać ciekawych alternatyw.

Jedyne pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to jak zapakować pieniądze na prezent? Czy dać je zwyczajowo w kopercie czy może w zestawie z jakimś małym upominkiem? Jeśli wybieramy ten drugi sposób, to co to może być?

Pieniądze na prezent w książce – niekoniecznie religijnej

W przypadku książek wcale nie musimy wybierać pozycji religijnych. Bardzo fajną opcją mogą być różnego typu albumy i książki edukacyjne. I nie mówię tu wcale o wielkich kolosach w typie encyklopedii! Co to, to nie!!! Raczej mam na myśli książki pełne ciekawych i rozwojowych informacji wydane w przyjaznej i ciekawej formie, takie jak te poniżej:

 1. Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci – album, z którego zadowoleni mogą być nawet dorośli. Na 336 stronach przedstawiona jest historia sztuki od czasów prehistorycznych po współczesne. Pięknie wydana i napisana językiem przystępnym dla każdego.
 2. Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci – czy aby nie mówiłam żeby nie kupować dzieciom encyklopedii? 🙂 Akurat ta książka jest wyjątkiem, a to dlatego, że jest pięknie wydana i w pełni skoncentrowana na młodym czytelniku zarówno treścią jak i wyglądem. Choć może nie jest całkowicie pełnym źródłem wiedzy na wszytskie tematy, ale daje solidną podstawę, która może zachęcić dzieci do pogłębienia wiedzy w interesujących je wątkach.
 3. Książki od wydawnictwa Dwie Siostry z serii W Muzeum: to m.in. Planetarium, Anatomicum, Botanicum czy Animalium. Seria książek dla dzieci, która zabiera swoich czytelników na spacer po “książkowym muzeum”. Mamy do wyboru wycieczki do świata anatomii człowieka, kosmosu czy świata roślin lub zwierząt. Poza pięknymi ilustracjami w książce znajdziemy również świetne opisy, niedługie, a naszpikowane najważniejszymi informacjami. 
 4. 321 Superciekawych Faktów – ta książka naprawdę zawiera aż 321 zaskakujących ciekawostek z biologii, historii, geografii i wielu innych dziedzin. Możemy dowiedzieć się z niej, dlaczego w Chinach nie można oglądać filmów o podróżach w czasie czy też tego, że koliber potrafi latać do tyłu.
 5. Sen Alicji, czyli jak działa mózg – naukowiec oraz profesor Jerzy Vetulani w zabawny sposób odkrywa przed czytelnikami sekrety nauki. Opowiada o tym jak mózg dowodzi całym organizmem.

Pieniądze na prezent razem z pamiątką komunijną

 1. Album na zdjęcia – dzieci lubią przeglądać swoje zdjęcia, szczególnie te, na których są ich koledzy i koleżanki. Choć obecnie coraz rzadziej wywołujemy zdjęcia to piękny, dedykowany album komunijny mógłby być po temu świetną motywacją. Warte uwagi pozycje znalazłam na stronie Ale Chrzest, Wood Be Better oraz od firmy Papiernik.
 2. skarbonka – na stronie CrazyShop znajdziemy dedykowane skarbonki pod komunię. Są one w formie gablotki ze szklanym przodem, dzięki czemu widzimy ładną naklejkę pamiątkowa na jej tylnej ściance oraz wrzucone pieniądze. To co jest jej największym atutem to fakt, że możemy wyciągnąć tylną ściankę i po jakimś czasie od komunii nakleić na nią co tylko chcemy. 
 3. pudełeczko pamiątkowe – może później służyć jako skrytka na modlitewnik, różaniec i inne rzeczy, które dostało się przy okazji komunii, a z którymi zawsze jest problem gdzie przechowywać. Czasem lepiej indywidualnie coś dokupić do pudełka (szczególnie myślę tu o Biblii, przy której wydawnictwo bardziej niż okładka ma znaczenie) niż decydować się na to z zestawu. Z drugiej strony gotowe zestawy z dziesiątkiem różańca czy bransoletką potrafią być bardzo ładnie przygotowane. Pudełko na zdjęciu pochodzi od firmy Foto Kowalski.
 4. szkatułka – choć to prawie to samo co pudełko pamiątkowe to jednak bardziej skierowane pod dziewczynki. Nada się na skrytkę na różnego typu błyskotki. Ładną opcją jest szklana szkatułka od CrazyShop. Delikatny napis pamiątkowy nie będzie przeszkadzał z korzystania ze szkatułki również w przyszłości.
 5. czekolada Pamiątka Komunii Świętej  – ciekawą alternatywą dla bombonierek z okładkami komunijnymi, które można znaleźć w każdym sklepie jest dedykowana czekolada na komunię od Chocolissimo (niestety jej cena jest kilkukrotnie wyższa, bo ok. 70-80 zł.)

Pieniądze na prezent wraz grą z religijnym motywem

 1. Puzzle 500 Arka Noego przed deszczem – możemy znaleźć wiele religijnych wzorów na puzzlach, zarówno z wizerunkami świętych jak scen biblijnych. Za przykład wybrałam akurat te, ponieważ ich motyw przewodni wydaje się być mniej poważny i bardziej pod 9 cio – latków.
 2. Pasterz Gloria Dei – religijna gra planszowa polegająca na tworzeniu kolorowych witraży. Na elementach gry znajdziemy ciekawostki dotyczące religii chrześcijańskiej.
 3. Docebo – gra Double w odsłonie religijnej. Gwarancja tego, że dziecko zna już jej zasady.
 4. Droga do nieba – planszówka religijna, w której gracze przechodzą przez ziemskie życie. Podczas rozgrywki gracze zmierzają się z czyhającymi na człowieka problemami. Pomocne w grze są sakramenty, karty dobra i odpustów, a utrudnieniami niemoc oraz grzech.

Więcej inspiracji można znaleźć we wpisach z 45 pomysłami na prezenty komunijne. Pierwszą część wpisu można znaleźć tutaj.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.